Foto: se svolením Universal Studios/Nintendo

Mario bude mít svůj zábavní park i v USA, Super Nintendo World bude otevřen v únoru 2023

Dva roky po otevření zábavního parku Super Nintendo World v japonské Ósace bude podobná atrakce otevřena také v Kalifornii v parku Universal Studios Hollywood. Stejně jako japonská verze je i hollywoodský Super Nintendo World mnohem spíše novou součástí již existujícího zábavního parku Universal Studios.

Americký Super Nintendo World bude slavnostně otevřen zhruba ve stejné době, kdy bude mít premiéru film The Super Mario Bros, tedy 17. února 2023.

Hlavní atrakcí je Mario Kart: Bowser’s Challenge. Jde o horskou dráhu, která vede přes repliku hradu Bowser. Aby byl zážitek co nejrealističtější, návštěvníci mají při jízdě nasazenou AR náhlavní soupravu (v designu červené Mariovy čepice). Virtuální (herní) obsah je promítán do reálného světa, návštěvníci s ním přitom mohou kooperovat za pomocí volantu.

Ačkoli společnosti Nintendo a Universal věří, že atrakce jsou dostatečně rozmanité, aby vybízely k opakovaným návštěvám zábavního parku, nutno říci, že jedinou pořádnou atrakcí je právě horská dráha. (V japonském parku je ještě jedna podobná atrakce, která však v USA nebyla otevřena).

Kromě AR zážitku tak nový zábavní park sází zejména na vizuální stránku a utrácení peněz. Návštěvníci zde mohou navštívit tematickou kavárnu Toadstool Cafe, prodejnu 1-Up Factory či vyzkoušet interaktivní dalekohled, který zájemcům umožní „objevit novou dimenzi světa Super Nintenda“.

Super Nintendo World vznikl ve spolupráci společností Nintendo a Universal Creative. Tvůrce Maria a vizionář společnosti Nintendo Shigeru Miyamoto se podílel na návrhu a výstavbě původního japonského parku, který jeho hollywoodský protějšek do značné míry kopíruje.

Zdroj: engadget.com