Foto: se svolením Nintendo

Mario Kart Live dostal aktualizaci 2.0, usnadní multiplayer a přinese některé novinky

Hra Mario Kart Live: Home Circuit byla aktualizována na verzi 2.0. Mimo jiné díky tomu získala funkci, kterou požadovala celá řada uživatelů – lokální multiplayer na rozdělené obrazovce.

Mario Kart Live využívá rozšířenou realitu podobně jako třeba Pokémon Go. To znamená, že hráči závodí s motokárami v reálném prostředí pomocí konzole Nintendo Switch. Součástí hry je tedy i postavení závodní dráhy pomocí speciálních závodních bran, ale také běžných předmětů (např. židlí, knih apod.).

Ještě před současnou aktualizací přitom bylo obtížné (a finančně náročné) zahrát si multiplayer – bylo totiž zapotřebí zakoupit hned dvě krabice Mario Kart Live a dvě konzole Switch. Závod se poté odehrával pouze na obrazovce konzole každého z hráčů.

Nově již nebudete potřebovat dvě konzole, a dokonce ani dvě motokáry. Switch je totiž nově možné připojit k televizi, a sledovat tak přenos ze závodu přehledně na velké obrazovce, přičemž obrazovka je rozdělená, a přehledně tak zobrazuje závod obou hráčů.

Díky novému režimu Relay Race navíc bude možné hrát pouze s jednou motokárou. Dva až čtyři hráči si tak budou moci vybrat vlastní postavy, přičemž na řadu automaticky přijdou vždy po konci jednoho kola, dokud se všichni nevystřídají. Kromě toho aktualizace přidává nový turnaj nazvaný Luigi Cup spolu se třemi novými tratěmi.

Skvělou zprávou je také to, že Mario Kart Live: Home Circuit Nintendo v rámci akce Black Friday nabídne o 40 dolarů levněji (tedy za 59,99 dolarů). Akce bude probíhat od 21. listopadu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.