MediaTek představil biosenzor Sensio MT6381

Výrobce mobilních čipsetů MediaTek představil nový biosenzor Sensio MT6381. Integruje v sobě šest klíčových monitorovacích funkcí zdraví. Společnost se hodlá biosenzory do budoucna zabývat intenzivněji a její novinka je první „vlaštovkou“ plánu vytvořit v tomto segmentu silnou značku.

Hlavním hráčem v tomto odvětví je společnost Maxim Integrated, která dodává moduly pro monitorování frekvence srdečního tepu do smartphonů řady Samsung Galaxy. Právě špičkové telefony od jihokorejského technologického obra pomohly biosenzory v mobilních zařízeních zviditelnit. Kromě trhu s nositelnou elektronikou však biosenzory ve smartphonech prakticky nevídáme a MediaTek cítí příležitost, jak by situaci svým univerzálním biosenzorem mohl změnit.

Jak již bylo řečeno, nový biosenzor disponuje hned šesti monitorovacími funkcemi zdravotního stavu, jimiž jsou sledování frekvence srdečního tepu, monitorování výkyvů frekvence srdeční činnosti, měření krevního tlaku, měření periferní kyslíkové saturace, sledování elektrické aktivity srdce po určitý časový úsek (elektrokardiogram neboli EKG) a fotopletysmografie (PPG), tedy sledování změn objemu krve měřením intenzity světla odraženého od povrchu kůže a červených krvinek pod ní. Pro dvě poslední funkce dostal biosenzor do vínku dvě elektrody a červená a infračervená LED světla, sloužící jako zdroj osvětlení pro fotosenzitivní senzory.

První čtyři funkce jsou integrovány do biosenzoru telefonů řady Galaxy, nicméně mu schází EKG a PPG, které se ve smartphonech do této doby neobjevily. Biosenzor bude promován jako kompletní řešení i po softwarové stránce – společnost poskytuje veškerý relevantní software a také vlastní aplikaci pro monitorování zdravotních funkcí, případně nabízí aplikace třetích stran. Biosenzor Sensio MT6381 bude partnerům společnosti k dispozici na začátku příštího roku.

 

Zdroj: anandtech.com