Foto: se svolením MediaTek

MediaTek představil svůj první čip pro Chromebooky a tablety – Kompanio 1380

Společnost MediaTek plánuje dál expandovat v oblasti čipových sad. Svoji pozornost kromě mobilních zařízení před nedávnem rozšířila i na procesory pro televizory, a nyní se dokonce snaží konkurovat Qualcommu v oblasti čipových sad pro Chromebooky a tablety. Společnost totiž oznámila svoji novou čipovou sadu Kompanio 1380, která je určena právě pro Chromebooky a tablety se systémem Android. Tato sada přitom přichází se špičkovými funkcemi pro zařízení na úrovni vlajkových lodí.

Nová čipová sada byla vyrobena pomocí 6nm procesu, je vybavena čtyřmi vysoce výkonnými jádry Cortex-A78 taktovanými až na 3 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A55, které jsou zaměřeny na energetickou účinnost. Co se týče grafického procesoru, je čipová sada vybavena pětijádrovým grafickým procesorem Mali-G57. Kromě toho nabízí také podporu až dvou 4K 60FPS HDR displejů, hardwarové dekódování AV1 a procesor digitálního signálu (DSP) pro zvuk.

MediaTek každopádně nezapomněl ani na umělou inteligenci a ML (machine learning). Nová čipová sada je vybavena platformou MediaTek APU 3.0, která se může pochlubit výkonem 4 TOPS. Co se týče možností připojení, MediaTek Kompanio 1380 nabídne konektivitu Wi-Fi 6/6E a Bluetooth 5.

MediaTek se chlubí tím, že Kompanio 1380 „vyniká vynikajícím výpočetním výkonem, nejlepšími multimediálními funkcemi a funkcemi umělé inteligence ve své třídě a možnostmi plynulého hraní cloudových her, toto vše je přitom integrováno do mimořádně výkonného 6nm čipu“.

Prvním zařízením, do něhož se tento Kompanio 1380 dostane, je Acer Chromebook Spin 513. Této novinky bychom se měli dočkat v červnu letošního roku. Nicméně MediaTek uvádí, že další zařízení poháněná tímto procesorem budou brzy následovat.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.