Meizu představilo světově první smartphone bez tlačítek a portů

Čínská společnost Meizu představila smartphone Zero, první telefon na světě, který nepotřebuje fyzická tlačítka ani konektory. Je za tímto účelem vyroben z jednoho kusu keramiky a spoléhá na kapacitativní senzory a bezdrátové technologie.

Telefon, který se obejde i bez slotu na SIM kartu (používá pravděpodobně technologii eSIM), dostal do vínku úhlopříčku 5,99 palců, po stranách zakřivený OLED displej s rozlišením FHD+, tloušťku těla 7,8 mm nebo stupeň odolnosti IP68. Pohání jej čipset Snapdragon 845, který doplňuje zatím neznámé množství paměti typu LPDDR4X a ROM (podle neoficiálních informací je to 4 nebo 6 GB a 128 GB).

Fotoaparát je duální, disponuje rozlišením 12 a 20 MPx a senzory IMX380 a IMX350 od Sony, přední fotoaparát má rozlišení 20 MPx a funkci odemykání pomocí obličeje. Čtečka otisků prstů je integrována do displeje a telefon místo reproduktoru používá technologii mSound 2.0, kdy veškeré zvukové funkce nahrazuje obrazovka. O (bezdrátový) přenos dat se stará standard Bluetooth 5.0.

Telefon je postaven na vlastním OS Flyme, který vychází z Androidu neuvedené verze. Kapacita baterie je v tuto chvíli také neznámá, známo je nicméně to, že baterie se bude vzhledem k chybějícímu nabíjecímu konektoru dobíjet pouze bezdrátově a nabíjecí výkon činí 18 W.

Dostupný bude podle všeho zatím jen v Číně za zatím neoznámenou cenu.

 

Zdroj: endgadget.com, gadgets.ndtv.com, pdevice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.