MekaMon je robotický bojovník využívající možnosti AR

Pokud se řeknou souboje robotů, vybaví se většině lidí dvě scény. První z nich je souboj obřích robotů, podobných filmovým Transformers, který je však až na drobné výjimky pouhou fikcí z pláten kin. Druhým způsobem robotího zápasu jsou zápasy malých, doma konstruovaných robůtků v aréně. Obě tyto možnosti mají jedno společné, běžní lidé se jich nemůžou aktivně účastnit pro jejich velkou časovou a finanční náročnost.

To však může změnit nová robotická hračka MakeMon, která nabízí víc, než se na první pohled může zdát. MakeMon je pavouku podobný robot, který se pohybuje po čtyřech ramenech. Jeho pohyby a funkce je možné ovládat pomocí mobilních telefonů nebo tabletu s operačním systémem iOS nebo Android. Tělo robota je vybaveno několika IR čidly, takže robot má vždy přehled o své poloze a pozici. Díky variabilnímu systému je u robotů možné měnit jejich nohy a přidávat štíty nebo zbraně.

Funkce robota však nekončí u pouhého mechanického chození. Jeho hlavní devizou je spolupráce s AR. Díky speciální podložce a pohledu skrz displej řídícího zařízení se kolem robota vytvoří virtuální svět, ve kterém může hráč testovat robotovy bojové možnosti. Také zde trénuje na zápasy proti jiným robotům. Ty probíhají také částečně v AR. Roboti po sobě skutečně nestřílí, jejich konfrontace je pouze simulovaná v rámci AR. Díky tomu nedochází k fyzickému poškozování drahého vybavení, vše probíhá pouze virtuálně.

MekaMon je zatím k dispozici ve dvou barevných provedeních a jeho cena je na evropském trhu 330 Euro. K dispozici v balení je náhradní zbroj a dvě zbraně. V budoucnosti však firma plánuje vytvořit kolem těchto robotů celý systém i s možností dokupování dalších doplňků, které vylepší bojové vlastnosti robotů.

Zdroj: engadget.com mekamon.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.