Foto: Unsplash

Mercedes-Benz pravděpodobně zruší značku EQ pro elektromobily

Pokud jste si již zvykli, že označení „EQ“ je synonymem elektromobilů značky Mercedes-Benz, brzy možná bude vše jinak. Ačkoli tato dvě písmena již několik let označují modely EQS, EQE a řadu dalších, brzy se z názvů elektromobilů této německé automobilky pravděpodobně úplně vytratí. Mercedes-Benz totiž zvažuje jejich zrušení. Neznamená to ale, že se Mercedes vzdává elektromobilů. Spíše naopak.

Jan Weber, mluvčí společnosti Mercedes-Benz, totiž argumentuje tím, že automobilka do roku 2030 plánuje přejít na plně elektrický pohon, a podobná označení se proto stanou zbytečnými. Weber nicméně neupřesnil, zda se rozhodnutí společnosti týká všech globálních trhů Mercedesu nebo jen některých z nich.

Mercedes poprvé představil značku EQ v roce 2016. Na loňském pařížském autosalonu tehdejší generální ředitel společnosti Daimler Dieter Zetsche oznámil, že společnost do roku 2025 vyrobí 10 nových elektromobilů. Tento plán odstartoval představením konceptu Generation EQ, kompaktního crossoveru, který se v roce 2019 začal vyrábět jako EQC. Podobně jako řada dalších prvních elektromobilů byl i EQC upraven ze spalovacího vozu. Každopádně budoucí elektromobily značky Mercedes budou postaveny čistě na speciálních platformách pro elektromobily.

Zetscheho oznámení tehdy znamenalo pro německou automobilku zásadní změnu. Poté, co celým automobilovým průmyslem otřásl skandál Volkswagenu s podvody s dieselovými motory, vzaly automobilky elektromobily na baterie vážně a začaly oznamovat plány na nové modelové řady, aby se vyrovnaly například Tesle.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.