Mercedes představil koncept futuristického automobilu, inspirovaného veterány. Na silnice se však nikdy nepodívá

Většina konceptů nových vozů značky Mercedes se soustředí na budoucnost automobilového průmyslu. Najdou se však i výjimky, jež se nechávají inspirovat hluboko v minulosti, ačkoliv nelze říci, že u nic nenajdete inovativní futuristické prvky. A přesně v této linii jde nový prototypový vůz Mercedes Simplex, který se nechává inspirovat modelem 1901 Mercedes 35 PS. Název tohoto automobilu napovídá, že byl vyroben před téměř 120 lety a jedná se o model, který je označován za první automobil v moderním slova smyslu.

https://cnet4.cbsistatic.com/img/yyjjRLOrMyGSONgYbZqvHsGTHlM=/980x551/2019/09/13/5fd26559-3f71-4409-bf43-b49332b10e3c/vision-mercedes-simplex-002.jpgMnoho prvků tohoto originálního počinu ukazuje, jak dlouhou cestu urazil automobilový průmysl, od svého faktického začátku. Původní benzínový motor byl nahrazen něčím, co je označované jako alternativní pohon. To je však v kontextu dalších prvků asi nejméně překvapivé. Přední mřížka chladiče byla u Simplexu nahrazena 3D displejem, který dokáže zobrazit historická i současná loga značky stejně jako informace o vozidle.

Vlastní uživatelský interface v kabině je minimalistický a prostřednictvím projekcí zobrazuje informace jako je rychlost nebo navigace. Vše je v tomto případě podřízeno nerušenému maximálnímu zážitku z jízdy. Dalším zajímavým prvkem je nákladový prostor automobilu. Ten tvoří podobně jako u prvních automobilů skutečný kufr (odtud také české označení) zavěšený mezi zadními koly automobilu. A to jsou jen některé z prvků, které Mercedes do svého prototypu zapracoval.

Je velmi nepravděpodobné, že by model Simplex někdy opustil stádium prototypu. Automobilový průmysl od počátku 20. století zaznamenal razantní změny také v nezbytných bezpečnostních prvcích a ty tento automobil, minimálně v této podobě nabídnout nemůže. Některé z designových řešení automobilu, jako je například přední maska s projekcí by však u budoucích automobilů mohly najít uplatnění.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.