Mercedes-Benz v Ženevě představí elektrickou dodávku s výkonem 200 koní

Značka Mercedes-Benz je synonymem automobilového luxusu a špičkové úrovně. A že si tento status rozhodla společnost udržet i v době elektromobilů dokazuje nejnovější přírůstek do jejího portfolia představený na Ženevském autosalonu, elektrická dodávka EQV.

Podle technických specifikací, které výrobce dodal, bude dodávka schopná ujet na jedno nabití až 400 kilometrů a to s motorem s maximálním výkonem 150 kW (tedy více než 200 koňských sil). V kategorii elektromobilů se jedná o úctyhodná čísla, kterých je dodávka schopná dosáhnout díky 100kWh baterii umístěné v celé délce podlahy vozidla.

Součástí výbavy dodávky by měl být také hlasově ovládaný informační systém MBUX Infotainment Mercedes-Benz, který nabízí specifické funkce, jako je například volba trasy navigace tak, aby po cestě byl dostatek dobíjecích stanic. Funkce rychlodobíjení by navíc u vybraných stanic měla zajistit nabití na sto kilometrů jízdy za pouhých 15 minut.

Dostupné informace o výbavě i několik zveřejněných designových konceptů napovídají, že EQV bude především luxusním vozidlem a od toho se bude odvíjet i jeho cena.

Vozidlo EQV bylo zatím představeno jako koncept, který by měl v příštích letech doplnit lineup elektrických vozidel. Finální verze tohoto vozu, včetně jeho ceny by měla být představena na letošním ročníku „domácího“ autosalonu ve Frakfurtu nad Mohanem. Do prodeje by se měla dodávka EQV dostat zřejmě v příštím roce.

Zdroj: media.daimler.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.