Foto: Unsplash

Messenger nově nabídne funkci komunitních chatů, kam bude možné pozvat kohokoli

Meta svým uživatelům nově umožňuje vytvářet v Messengeru chaty s lidmi, s nimiž nejsou nijak propojeni. Již v roce 2022 společnost spustila komunitní chaty pro skupiny na Facebooku, které lidem patřícím do stejných skupin umožňují snadnou komunikaci v reálném čase. Zatímco ale tato funkce je vázána na skupiny na sociální síti, nová nikoli, což znamená, že umožňuje používat Messenger podobně jako Discord a spojit se až s 5 000 náhodnými lidmi, kteří aplikaci používají.

Všechny komunitní chaty se budou zobrazovat na jednom místě uvnitř aplikace Messenger, přičemž každý z nich bude mít vlastní „místnost“, kde správci budou moci zveřejňovat aktualizace a oznámení. Funkce prozatím není dostupná pro všechny uživatele na všech platformách. Nicméně to, že patříte mezi uživatele, kteří jsou součástí zavádění této novinky, poznáte podle toho, že v levém menu aplikace Messenger na mobilním telefonu uvidíte možnost Vytvořit novou komunitu.

Pokud vytvoříte komunitu, získáte pravomoc uživatele z chatů odstraňovat, nahlašovat nebo odstraňovat obsah či chat zcela smazat. Všichni členové však mohou tvořit pozvánky, které lze sdílet, takže komunity mají potenciál rozrůst se do velkých rozměrů, které přesahují okruh původních účastníků. Tato skutečnost však znamená také to, že je třeba si dávat mnohem větší pozor na to, co v rámci komunity budete sdílet. To, co napíšete, totiž budou moci vidět nejen současní členové, ale také budoucí členové, které ostatní lidé pozvou.

Nová funkce je jako stvořená pro vytváření chatů větších organizací (např. škol, tříd) a zájmových skupin. Mohlo by jít také o pohodlnější a efektivnější řešení než je podobná funkce komunitních chatů ve WhatsApp.

Zdroj: engadget.com