Foto: Flickr

Meta bude skrývat před dospívajícími témata, jako je sebepoškozování a poruchy příjmu potravy

Společnost Meta dnes oznámila, že zavádí jednu ze svých dosud nejvýznamnějších aktualizací ochrany osobních údajů týkající se ochrany dospívajících uživatelů. 

Nová opatření skryjí před dospívajícími na Instagramu a Facebooku obsah týkající se sebepoškozování, zobrazovaného násilí, poruch příjmu potravy a dalších škodlivých témat. Související obsah bude nyní uživatelům mladším 16 let ve Feeds a Stories zakázán, a to i v případě, že jej sdílí účet, který sledují. Když budou dospívající tato témata vyhledávat, budou místo toho přesměrováni na „odborné zdroje”. Společnost uvedla, že se při určování typu obsahu, který má být blokován, radila s odborníky na vývoj dospívajících.

Kromě toho bude Meta automaticky zařazovat stávající uživatele z řad dospívajících do nejpřísnějšího nastavení kontroly, což je rozšíření předchozí aktualizace, která do této kategorie zařazovala pouze nové uživatele. Tito uživatelé nebudou mít možnost se z těchto nastavení na Instagramu ani Facebooku odhlásit.

Gigant sociálních médií také zavádí nová oznámení s výzvami, které teenagery nasměrují k aktualizaci jejich soukromí, aby „zapnuli doporučená nastavení”. To automaticky omezí, kdo může přeposílat jejich obsah a označovat je či zmiňovat. Zabrání také nesledujícím uživatelům posílat zprávy dospívajícím a skryje urážlivé komentáře. 

Dnešní aktualizace výrazně omezuje, k čemu mají mladiství přístup, a to v návaznosti na řadu nedávných žalob proti společnosti Meta. Patří mezi ně stížnost podaná 41 státy, které obviňují společnost Meta z poškozování duševního zdraví nejmladších uživatelů, další stížnost podaná školami v Seattlu kvůli „krizi duševního zdraví” mládeže a nedávné rozhodnutí, že společnosti provozující sociální média budou nuceny bránit se žalobám proti závislostem mladistvých.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.