Foto: se svolením Magic Leap

Meta chce údajně získat licenci na AR technologii společnosti Magic Leap

Zdá se, že společnost Meta hledá podporu u společnosti Magic Leap, aby si udržela náskok před Applem a dalšími konkurenty v oblasti rozšířené reality. Podle Financial Times obě společnosti jednají o podpisu víceletého paktu o licencování duševního vlastnictví a výroby.

Podrobností o jednáních je málo, ale podle výše uvedeného zdroje se neočekává, že by potenciální partnerství vedlo k výrobě společně vyvinuté náhlavní soupravy. Místo toho by Magic Leap mohl společnosti Meta poskytnout přístup k některým svým optickým technologiím. Partnerství by také mohlo znamenat, že startup bude pomáhat s výrobou zařízení společnosti Meta, což by technologickému gigantu umožnilo vyrábět více VR headsetů na domácím trhu v době, kdy je na americké společnosti vyvíjen tlak, aby snížily svou závislost na Číně.

Společnost Magic Leap sdělila listu Financial Times, že toto partnerství pro ni představuje nový směr v podnikání a skvělou příležitost. Kromě toho generální ředitelka Peggy Johnson v příspěvku na blogu koncem loňského roku uvedla, že společnost kontaktovalo neuvěřitelné množství zájemců o licence na duševní vlastnictví a využití patentovaného výrobního procesu pro výrobu optiky pro MR technologie.

Je zajímavé, kdy tato zpráva přišla. Společnost Meta je totiž nyní pod tlakem investorů, aby už konečně ukázala výsledek vysokých investic do vizí generálního ředitele Marka Zuckerberga. Výdaje jsou totiž obrovské. Ročně divize Reality Labs spolyká zhruba 10 miliard dolarů. Navíc se očekává, že Apple vstoupí na trh s náhlavními soupravami pro rozšířenou realitu již příští měsíc, kdy společnost pořádá vývojářskou konferenci WWDC.

Zdroj: engadget.com