Foto: Unsplash

Meta kvůli válce v Izraeli dočasně mění nastavení komentářů na Facebooku

Společnost Meta v reakci na válku mezi Izraelem a Hamásem dočasně mění výchozí nastavení komentářů na Facebooku. Společnost v aktualizaci uvedla, že změnu provádí ve snaze “chránit lidi v regionu před potenciálně nežádoucími nebo nechtěnými komentáři”.

Díky změně budou moci přidávat komentáře k nově vytvořeným veřejným příspěvkům na Facebooku jen přátelé nebo sledující daného přispěvatele. Jedná se o radikální krok, neboť veřejné příspěvky na Facebooku byly až doteď otevřené komentářům všech uživatelů. Společnost Meta neupřesnila počet účtů, kterých se změna bude týkat, ale uvedla, že se omezení bude týkat “lidí v regionu”.

Společnost Meta dále uvedla, že uživatelům Facebooku usnadní hromadné mazání komentářů a že zakázala funkci, která zobrazuje první jeden nebo dva komentáře pod příspěvky ve Feedu. Zdá se, že cílem těchto aktualizací je omezit potenciálně toxické komentáře v době, kdy se napětí kolem konfliktu stále častěji přelévá na sociální sítě. Meta také uvedla, že uživatelům v postiženém regionu nabídne funkci uzamčení profilu, která jim umožní skrýt některé dříve veřejné části profilu a zabrání tomu, aby osoby, které nejsou jejich přáteli, viděly jejich profilové fotografie v plné velikosti.

Společnost se rovněž zabývala tvrzeními, že tajně cenzurovala (tzv. shadowbanning) citlivé příspěvky, které poukazovaly na těžké životní podmínky obyvatel v Gaze nebo jinak upozornily na to, jak probíhající konflikt ovlivňuje Palestince. Mluvčí společnosti Meta Andy Stone toto tvrzení popřel. Prý se jednalo o chybu, která zasáhla uživatele po celém světě a problém se zobrazováním příspěvků neměl nic společného s válkou v Izraeli.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.