Foto: se svolením Meta

Meta otevřela obchod s digitální módou pro avatary v metaverzu

Ačkoli metaverzum ve skutečnosti stále neexistuje, Mark Zuckerberg již plánuje, jak bude prodávat uživatelům značkovou módu pro jejich avatary. Společnost Meta oznámila, že otevírá obchod Avatars Store, v němž si uživatelé mohou zakoupit oblečení pro své avatary na Facebook, Instagram a Messenger.

V tomto obchodě je v nabídce značkové oblečení od Balenciagy, Prady či Thoma Brownea. Společnost přitom očekává, že časem doplní kousky od dalších známých návrhářů.

Zuckerberg a Eva Chenová, viceprezidentka společnosti Meta pro partnerství v oblasti módy, oznámili otevření tohoto nového obchodu v živém vysílání na Instagramu. Tento přenos popsali jako „první živou módní přehlídku pro avatary“. Část vysílání přitom spočívalo v ukázkách kreseb velmi odvážných outfitů na Zuckerbergovu avatarovi. „Myslím, že jediná otázka je, jestli jsem dost cool na to, abych si to oblékl,“ komentoval přehlídku v jednu chvíli Zuckerberg. „Nejsem si jistý, jestli na to mám.“

Poměrně vtipně vyzněl také argument, kterým Chenová upozornila na to, proč by uživatelé Facebooku měli platit skutečné peníze za oblečení z metaverza, Viceprezidentka poukázala na skutečnost, že v metaverzu bude mnohem snazší sehnat například nadměrnou mikinu Balenciaga než v reálném světě. Virtuální oblečení by mělo být (pochopitelně) také levnější než reálné – „pro začátek“ by se ceny v Avatars Store měly pohybovat od 2,99 do 8,99 dolarů.

Prodej digitálních předmětů v metaverzu je samozřejmě také důležitou součástí strategie společnosti Meta, která chce i nadále vydělávat miliardy dolarů, i když upouští od reklamy. Společnost již dříve potvrdila, že si plánuje ponechat 48 procent zisku z prodeje digitálních aktiv tvůrců ve VR Horizon Worlds. Nicméně mluvčí společnosti Meta se odmítl vyjádřit k tomu, jaký podíl bude mít Meta na prodeji módních kousků v Avatars Store.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.