Foto: Unsplash

Meta pracuje na avatarech s umělou inteligencí pro Instagram, Messenger a WhatsApp

Společnost Meta se připojuje ke Googlu, Microsoftu a dalším technologickým firmám, které investují velké množství prostředků a času do vývoje umělé inteligence a chatbotů. Mark Zuckerberg prozradil, že Meta plánuje vyvíjet nové „AI avatary.“ To znamená, že bychom se mohli v blízké době dočkat pokročilých funkcí chatu v aplikacích Messenger a WhatsApp nebo zcela nových filtrů a reklam na Instagramu. Podle Zuckerberga by z investic do vývoje umělé inteligence v budoucnu měl těžit především video a „multi-modální“ obsah.

Gigant sociálních médií také plánuje sdružit své týmy pracující na umělé inteligenci do jedné velké skupiny, aby pomohl zesílit úsilí v této nově vznikající oblasti, dodal Zuckerberg. Více podrobností však neuvedl a upozornil, že než dojde k realizaci nejpokročilejších projektů, čeká nás ještě „spousta práce.“ Meta však není, co se týče umělé inteligence, nováčkem. Již v roce 2016 například představila chatboty v aplikaci Messenger.

Zuckerbergovo nové vyjádření však představuje významný posun v plánech společnosti. Internetoví giganti jako Meta, Google i Microsoft údajně cítí konkurenční tlak ze strany OpenAI, protože by nástroje jako ChatGPT teoreticky mohly ohrozit jejich monopol na internetové vyhledávání. Zuckerberg již před jistou dobou uvedl, že chce, aby jeho firma byla lídrem v oblasti generativní AI.

Tento posun však nepřichází v úplně nejvhodnější chvíli. Tržby společnosti Meta se stále snižují a její obrat k Metaversu stojí miliardy dolarů. Meta nedávno zrušila více než 11 000 pracovních míst, aby snížila náklady a přečkala těžkou ekonomickou situaci. Zatímco platformy jako Facebook a Instagram nadále získávají nové uživatele, Meta samotná už není tak stabilní jako kdysi.

Zdroj: www.engadget.com