Foto: se svolením Meta

Meta představila vylepšené 3D avatary, které lze přenášet mezi jednotlivými platformami metaverza

K tomu, aby společnost Meta vytvořila avizované metaverzum, potřebuje hlavně virtuální postavy, které budou kompatibilní napříč všemi aplikacemi. A právě ty už podle svého prohlášení má. Společnost se nechala slyšet, že již zavádí aktualizované 3D avatary na Facebooku, Messengeru a Instagramu (prostřednictvím DM a Stories).

Uživatelé metaverza budou moci přenášet stejného avatara napříč jednotlivými platformami, a to včetně VR. To tedy znamená, že vzhled jejich avatara se nezmění, ani když se přepnou do Questu 2.

Meta slibuje, že samotní avataři budou daleko věrnější vašemu stylu i vzhledu. Při jejich tvorbě si tak budete moci vybrat přesný odstín pleti, nebo dokonce výraz obličeje. Uživatelé si však budou moci přidat například také kochleární implantát, naslouchátko či invalidní vozík. Kromě toho výběr avatara nabízí také velmi širokou škálu oblečení a doplňků. Milovníci amerického fotbalu si mohou vybrat například také oficiální oblečení NFL, a veřejně se tak pochlubit svým koníčkem.

https://about.fb.com/wp-content/uploads/2022/01/02_NFL-Outfit.png?resize=890%2C507?w=1536
Foto: se svolením Meta

Nicméně to neznamená, že budete muset mít jen jednoho avatara pro všechny platformy. Naopak – stále si můžete vytvářet různé avatary pro Facebook, Instagram a VR, což znamená, že pro setkávání ve virtuální realitě si můžete zvolit například realističtější postavu, zatímco pro své profily na sociálních sítích můžete být třeba odvážnější a vytvořit si více stylizovaného avatara.

Společnost uvedla, že kompatibilita avatara napříč platformami je nejdůležitějším a základním krokem při vytváření metaverza. Jde tedy jen o začátek tohoto velkolepého projektu. Rozhodně bude zajímavé sledovat, čím nás Meta v budoucnu překvapí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.