Foto: se svolením Meta

Meta přenesla vysílací kanály Instagramu také na Facebook a Messenger

V únoru Meta spustila funkci vysílacích kanálů podobnou Telegramu pro Instagram, která do aplikace přinesla funkci jednosměrného zasílání zpráv. Tvůrci tak měli možnost kontaktovat své sledující, aniž by museli zveřejňovat příspěvky na své hlavní stránce. Nyní společnost rozšiřuje dostupnost vysílacích kanálů a přináší ji také na Facebook a Messenger. Tvůrci a veřejně známé osobnosti se stránkami na Facebooku budou nyní moci jednoduše posílat zprávy, včetně fotografií, videí a hlasových poznámek, své komunitě.

Jedná se o jednosměrný nástroj pro zasílání zpráv, což znamená, že zprávy mohou posílat pouze správci stránek, ale účastníci na ně mohou reagovat a hlasovat v anketách. Správci mohou kanál spustit přímo ze své stránky a Facebook jejich sledujícím po odeslání první zprávy zašle jednorázové oznámení.

Vysílací kanály se budou zobrazovat v chatech uživatelů v aplikaci Messenger pod záložkou příznačně označenou Kanály. Účastníci dostanou oznámení pokaždé, když majitel stránky odešle zprávu, nicméně tato upozornění mohou vypnout.

Prozatím funkce není dostupná pro všechny uživatele. V následujících týdnech by se to však mělo změnit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.