Foto: Unsplash

Meta testuje sdílení příspěvků napříč Facebookem a Threads

Přestože služba Meta Threads rychle nasbírala více než 100 milionů uživatelů, nepronikla do povědomí veřejnosti tak, jako se to podařilo jejímu hlavnímu konkurentovi X / Twitteru. Threads pravděpodobně stále čeká na svůj okamžik. Meta dělá, co může, aby na textovou platformu upozornila a udržela ji na očích, mimo jiné i zobrazováním populárních vláken na Facebooku a Instagramu.

Společnost si nyní pohrává s možností umožnit uživatelům snadno sdílet příspěvky z Facebooku na Threads, což by mohlo pravidelným uživatelům Facebooku a/nebo tvůrcům obsahu usnadnit sdílení myšlenek, videí a fotografií na Threads bez většího úsilí.

Pro společnost Meta má smysl se o o rozšíření funkce sdílení příspěvků napříč sociálními sítěmi alespoň pokusit. Uživatelé již dlouho mohou na Facebooku a Instagramu současně zveřejňovat příběhy a zprávy, takže přidání funkce Threads je logickým krokem. Společnost Meta potvrdila serveru TechCrunch, že nyní provádí test, který je ale omezen pouze na iOS a není zatím dostupný v EU.

Tento přístup je mnohem rozumnější než automatické sdílení příspěvků uživatelů Threads na Facebooku, které společnost Meta nějakou dobu prováděla, aby zvýšila povědomí o prvním z nich. Lidé mají na Facebooku a Instagramu/Threads totiž často jiné identity, i když jsou vázány na stejný účet. Nemusí chtít, aby se politicky angažovaný příspěvek v aplikaci Threads nebo sprostý vtip objevil ve feedech jejich přátel a rodiny na Facebooku. Takto budou mít možnost sdílet (a nebo ne) příspěvek na obou platformách.

Zdroj: engadget.com