Zdroj: facebook.com

Meta umožní tvůrcům prodávat NFT přímo na Instagramu

Společnost Meta zásadním způsobem rozšiřuje podporu pro NFT (Non-Fungible Token čili nezaměnitelný token). Nově nyní umožňuje některým tvůrcům vytvářet a prodávat digitální sběratelské předměty přímo na Instagramu, oznámila společnost Meta během akce Creator Week.

Meta experimentuje s NFT na Instagramu a na Facebooku již od loňského roku. Dosud však uživatelé mohli své digitální sběratelské předměty pouze vystavit. Nyní budou mít nově na Instagramu k dispozici “komplexní sadu nástrojů”, která jim umožní vytvářet sbírky NFT a prodávat je svým fanouškům.

Touto aktualizací dává Meta najevo, že se skrze Instagram pokouší přímo konkurovat již existujícím NFT tržištím. Společnost uvedla, že si nebude brát podíl z prodeje NFT až do roku 2024, nicméně 30 procent z prodeje bude odečteno na uhrazení poplatků na App Store. Tvůrci si také mohou nastavit výši provize za další prodej svých děl, a to v rozmezí od 5 % do 25 %.

Nové nástroje jsou prozatím dostupné pouze malé skupině tvůrců ve Spojených státech, ale společnost tvrdí, že “brzy” plánuje rozšíření na další regiony. Meta však aktualizuje i další funkce NFT, které jsou již nyní dostupné pro širší okruh uživatelů. Meta kupříkladu přidala podporu pro blockchain Solana a peněženku Phantom a nově dovoluje vkládat NFT videa do Instagramových profilů.

Rozšíření podpory NFT na Instagramu je součástí dlouhodobé snahy společnosti o rozšíření monetizačních funkcí pro tvůrce obsahu.

Zdroj: www.engadget.com