Foto: se svolením Meta

Meta zpřístupnila nástroj umělé inteligence, který umí kresbu proměnit v animaci

Společnost Meta nyní zpřístupnila svůj AI projekt Animated Drawings, který komukoli umožní oživit své obrázky v animaci. Společnost doufá, že této open-source nabídky využijí vývojáři k vytvoření dalších zajímavých inovací.

Tým Fundamental AI Research (FAIR) původně uvolnil webovou verzi tohoto nástroje již v roce 2021. Uživatel je vyzván, aby nahrál vlastní kresbu postavy podobnou člověku nebo vybral ukázkovou postavu. Pokud použijete vlastní náčrtek, zobrazí se formulář, který požaduje potvrzení, zda Meta může použít vaši kresbu k trénování svých modelů. K dalšímu používání nástroje souhlas poskytovat nemusíte.

Dále budete muset změnit velikost snímacího rámečku tak, aby se nacházel v těsné blízkosti nakreslené postavičky. Nástroj nabízí také pero a gumu, abyste mohli výkres upravit, zvýrazníte také místa, kde by měly být klouby. Poté se zobrazí animovaná verze vašeho náčrtu. Můžete si vybrat z řady přednastavených animací ze čtyř kategorií: tanec, legrační pohyby, skákání a chůze.

Po spuštění ukázkové verze Animated Drawings v roce 2021 během několika měsíců uživatelé udělili společnosti Meta povolení k použití více než 1,6 milionu obrázků. Někteří lidé nahrávali obrázky firemních log, anime postaviček, ryb či vycpaných zvířat, a to přestože, aby nástroj fungoval správně, bylo nutné vkládat pouze lidské postavy.

Množství obrázků, které uživatelé do nástroje nahráli, spolu s požadavky na podrobnější sadu nástrojů, která by zahrnovala zvukové efekty a překrývání textu, naznačuje, že o podobné nástroje je mezi uživateli velký zájem. Právě to částečně vedlo k tomu, že společnost Meta otevřela zdrojové kódy projektu se sadou dat obsahující přibližně 180 000 kreseb.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.