Foto: Unspash

Meta zruší možnost posílat zprávy mezi Facebookem a Instagramem

Společnost Meta brzy odstraní funkci, která umožňuje chatovat s přáteli z Facebooku na Instagramu. Od poloviny prosince společnost přeruší integraci mezi platformami, kterou přidala v roce 2020. Důvod k tomuto kroku společnost neuvedla, ale spekuluje se o tom, že se tím snaží vyhnout regulačním změnám EU.

Tato volitelná funkce propojení mezi platformami byla oznámena již v roce 2019, spuštěna pak byla o roku později. „Stejně jako dnes můžete komunikovat s účtem Gmail, pokud máte účet Yahoo, budou tyto účty moci komunikovat mezi sebou prostřednictvím sdíleného protokolu, kterým je Messenger,“ uvedla tehdy viceprezidentka Messengeru Loredena Crisan.

Společnost Meta prohlásila, že zhruba od poloviny prosince 2023 již nebude možné z Instagramu zahajovat nové chaty nebo hovory s přáteli z Facebooku. Pokud máte na Instagramu nějaké stávající konverzace s účty na Facebooku, zůstanou pouze pro čtení. Kromě toho z účtů na Facebooku již nebude možné sledovat stav vaší aktivity ani zobrazovat potvrzení o přečtení. Je nutno počítat také s tím, že žádné existující konverzace s účty na Facebooku se nepřesunou do vaší schránky ani na jedné z platforem.

EU svůj přelomový zákon o digitálních trzích, přijatý v roce 2022, koncipovala jako prevenci proti tomu, aby držitelé platforem získali monopolní moc. Pokud společnost překročí určitou hranici tržeb a Evropská komise bude považovat platformu za příliš dominantní, může udělit pokutu v maximální výši 10 % jejího celkového celosvětového obratu za předchozí rok. Vzhledem k tomu, jak velký strašák to je, Meta pravděpodobně usoudila, že funkce provázaných zpráv Instagramu a Facebooku nestojí za riziko.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.