Foto: se svolením společnosti Meta

Metaverzum společnosti Meta by mohlo mít úspěch, VR platforma Horizon Worlds už má 300 000 uživatelů

Facebook vsadil svou budoucnost na virtuální realitu a metaverzum. Přejmenování na Meta samozřejmě není náhodné a společnost ročně utrácí miliardy za budování hardwaru a softwaru, který přesahuje tradiční sociální sítě. Dosud však společnost prozradila jen málo ohledně toho, zda se jí tento velkolepý projekt daří.

Asi nejvíce pozornosti se v současné době upírá na sociální VR platformu pro náhlavní soupravu Quest s názvem Horizon Worlds. Nedávno na ni Meta dokonce upozornila v reklamě na Super Bowl a Zuckerberg ji v posledním rozhovoru týkajícím se výsledků společnosti označil jako „jádro naší vize metaverza“. Velká míra důležitosti je tedy zřejmá.

A nově víme také něco o tom, jak se projektu Horizon Worlds daří. Produktový ředitel společnosti Chris Cox totiž poskytl dosud nezveřejněné informace o růstu počtu uživatelů Horizonu. „Od začátku prosince vzrostla měsíční uživatelská základna desetinásobně,“ uvedl. Což konkrétně znamená 300 000 uživatelů.

Mluvčí společnosti Meta Joe Osborne tuto statistiku potvrdil a uvedl, že zahrnuje uživatele Horizon Worlds a Horizon Venues, což je samostatná aplikace pro návštěvu živých akcí ve VR, která využívá stejné avatary a základní mechanismy. Číslo nezahrnuje Horizon Workrooms, VR konferenční aplikaci, která je založena na systému pozvánek.

Před prosincovým uvedením na trh byla aplikace Horizon Worlds v neveřejné beta verzi otevřena pro tvůrce, kteří mohli testovat její nástroje pro tvorbu VR světa. Podobně jako Roblox nebo Minecraft totiž Horizon Worlds umožňuje zájemcům vytvářet vlastní prostředí, ve kterém mohou trávit čas a hrát hry za své avatary. Společnost Meta tento týden oznámila, že v Horizon Worlds bylo dosud vytvořeno 10 000 samostatných světů a její soukromá skupina pro tvůrce na Facebooku nyní čítá více než 20 000 členů.

Vzhledem k tomu, že je to teprve několik měsíců, co byla platforma Horizon Worlds zpřístupněna, jde o skvělé výsledky. Otázkou samozřejmě zůstává, zda bude růst i nadále v takovémto tempu pokračovat. Přestože Horizon Worlds společnosti Meta zatím nevydělává peníze, je na ni vyvíjen velký tlak, aby byla úspěšná, a to hlavně vzhledem k tomu, že akcie společnosti klesly, protože investoři zpochybnili právě vysoce nákladnou snahu společnosti o vytvoření metaverza.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.