Foto: se svolením Nintendo

Metroid Fusion přichází 9. března na Switch

Jedna z nejznámějších her pro konzoli Game Boy Advance je nyní oficiálně hratelná na moderní konzoli Switch. Společnost Nintendo oznámila, že hra Metroid Fusion bude od 9. března dostupná pro předplatitele online balíčku Switch Expansion Pack.

Tato akční 2D adventura se sice za posledních dvacet let nezměnila, ale to nutně nemusí být na škodu. Pravdou totiž je, že před příchodem titulu Metroid Dread v roce 2021 představovala vyvrcholení původního Metroidu.

Když se v roce 2002 objevila hra Metroid Fusion, přibylo s ní do děje a mechanik několik zásadních zvratů. Na hráče čekaly boje s parazity měnícími podobu (včetně klonů Samus Aran), nově tedy nebylo potřeba čelit jen Metroidům. Hra byla oproti předchozím dílům také mnohem více zaměřená na příběh (dokonce se v ní nachází navigační místnost, která hráčům říká, kam mají jít). Přibyla také možnost šplhat po žebřících a chytat se říms, což výrazně zpestřilo pohybové možnosti.

Expansion Pack stojí 50 dolarů ročně. Nemusí se nutně vyplatit investovat do něj jen kvůli hře Fusion, ale díky tomuto doplňku je nabídka her pro konzoli Game Boy atraktivnější. Kromě toho nabízí také klasické verze Nintenda 64, hry pro Genesis a herní doplňky pro Switch. Vedle základního online multiplayeru, cloudových úložišť a katalogu NES/SNES tak fakticky platíte za pořádné nostalgické ohlédnutí do dob minulých.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.