Foto: se svolením Microsoft

Microsoft 29. července ukončí provoz Xbox 360 Store a Xbox 360 Marketplace

Microsoft splnil slib z loňského roku – 29. července ukončí Xbox 360 Store a Xbox 360 Marketplace. To znamená, že všechny hry, DLC a další herní lahůdky na konzoli Xbox 360 již nebude možné zakoupit ani stáhnout.

Nicméně uzavření obchodu nebude mít vliv na síťové služby pro konzole Xbox 360, což znamená, že majitelé konzole budou moci hrát online multiplayer a přenášet hry na jiný Xbox 360, případně na Xbox One nebo Xbox Series. Pokud navíc vlastníte několik digitálních verzí her pro Xbox 360, budete je moci i nadále hrát.

Microsoft odstraní i aplikaci Filmy a televize, tento obsah zakoupený skrze Xbox 360 však bude možné sledovat na novějších zařízeních (Xbox One nebo Series X/S), případně na PC s operačním systémem Windows 10 nebo 11.

Je otázkou, zda ukončení provozu Xbox 360 Store a Marketplace může souviset také s tím, že Microsoft má za sebou těžký rok, co se Xboxu týče. Nedávno společnost oznámila zvýšení ceny za svoji službu Game Pass Ultimate ze 17 na 20 dolarů měsíčně a za službu Game Pass Core ze 60 na 75 dolarů.

To ale nemění nic na tom, že za pár týdnů tedy bude v podstatě Xbox 360 navždy pohřben v konzolovém nebi.

Zdroj: engadget.com