Foto: se svolením Alza

Microsoft 365: Na které funkce možná zapomínáte?

Dnes si už asi jen zřídkakdo dokáže představit svůj život bez aplikací od Microsoftu. Wordové dokumenty, powerpointové prezentace a excelové tabulky – to však již znáte. Přitom tato služba disponuje četnými možnostmi, jichž si možná ani nejste vědomi. V článku vám některé tyto funkce blíže představíme. Dozvíte se, jak si díky nim lze možná trochu zjednodušit váš pracovní i osobní život.

Žhavé novinky

Jako každá jiná společnost i Microsoft neustále přichází s dalšími inovacemi, a to se týká pochopitelně i 365 office. Jednou z novinek může být například Microsoft Editor. Ten se pyšní poměrně klíčovou vlastností, kterou jistě ocení většina uživatelů. Za pomoci umělé inteligence vám totiž pomůže opravit gramatické chyby, a váš psaný projev se tak o trochu přiblíží k dokonalosti. Nástroj naleznete ve Wordu, Outlooku či v rozšíření prohlížečů Google Chrome a Microsoft Edge.

Nelze opomenout ani to, že došlo k rozšíření obsahu šablon, obrázků a videí. Využijte toho, že si s vašimi dokumenty a prezentacemi můžete trochu vyhrát, a rozvíjejte tak svou kreativitu.

Jestliže máte zakoupený balík Microsoft 365 pro rodiny, tak můžete využít služby Zabezpečení rodiny. Ta vám jednak umožní sdílení polohy v rámci jejích členů, ale budete si moci například i pohlídat, jakým způsobem a kolik času vaše děti tráví na nejrůznějších technologických zařízeních. V praxi tato služba může znamenat i to, že dostanete upozornění, jakmile váš syn či dcera dorazí v pořádku domů. To už je samozřejmě jen na vás a vašich preferencích.

Cloudové úložiště

To, že máte k dispozici cloudové úložiště, s nejvyšší pravděpodobností již víte. Nezapomínejte však na to, že tam můžete umístit až 1TB dat. Zbytečně si neukládejte soubory do svých osobních přístrojů. Místo toho začněte úložiště využívat naplno. Navíc se tak nebudete muset obávat, že o svá data přijdete.

Součástí cloudu je i tzv. Osobní trezor, kam si můžete uschovat ty nejdůležitější a nejcitlivější dokumenty. Díky ověření identity vámi vybraným způsobem (Face ID, Touch ID, SMS kód apod.) se tak přestanete strachovat, že by se k souborům dostal někdo cizí. Zároveň však nepřicházíte o praktickou možnost přístupu z jakéhokoli zařízení.

Microsoft OneNote

Digitální poznámkový blok, který máte neustále po ruce. A navíc šetříte lesy. Co víc si v dnešní době přát? Můžete si do něj psát na klávesnici nebo třeba i kreslit pomocí prstu či dotykového pera. Je to jeden z efektivních nástrojů, jak mít své myšlenky na jednom místě. Lze si jej také stáhnout v podobě mobilní aplikace, tudíž nosíte své zápisky neustále při sobě. V informační společnosti to pro vás může být jedině výhodou.

V kombinaci s Outlookem a Microsoft Teams vlastníte efektivní prostředky, díky nimž můžete docílit co největší možné produktivity ve všech aspektech vašeho života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.