Foto: Unsplash

Microsoft Authenticator na Apple Watch končí

Pokud při přihlašování na Apple Watch používáte Microsoft Authenticator, brzy tato možnost již nebude dostupná. Toto pohodlné přihlašování k připojeným účtům pouze pomocí nositelného zařízení totiž končí. V aktualizaci aplikace 6.7.3 pro iOS se uvádí, že dojde k odstranění Microsoft Authenticatoru z Apple Watch. Nicméně zároveň bude stále možné přijímat všechna oznámení z Microsoft Authenticatoru, která obdržíte na iPhonu, do Apple Watch.

Microsoft poprvé představil Authenticator pro Apple Watch v roce 2018 a ukázalo se, že je užitečný pro každého, kdo chce zefektivnit své přihlašování pomocí vícefaktorového ověřování (MFA). Místo toho, abyste museli otevírat aplikaci Microsoft Authenticator v telefonu a ověřovat svou totožnost, bylo možné schválit přihlášení prostřednictvím oznámení, které se zobrazilo přímo na hodinkách.

O ukončení provozu informovala společnost Microsoft již v prosinci, kdy uvedla, že aplikaci Authenticator nebude možné na hodinky Apple Watch nainstalovat ani používat. Není jasné, proč se Microsoft rozhodl ukončit podporu pro Apple Watch právě nyní. Jediné, co lze dohledat, je vágní prohlášení o tom, že watchOS je nekompatibilní s bezpečnostními funkcemi Authenticatoru.

V průběhu několika let přišel systém watchOS o řadu zajímavých aplikací (například včetně Pokémon Go, Uberu, Instagramu a dalších). Ze všech těchto aplikací je však aplikace Microsoft Authenticator asi nejpraktičtější. Prozatím neznáme přesné datum, kdy podpora skončí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.