Microsoft bude mít vlastní konferenci na MWC, představí HoloLens 2?

Začátek roku je tradičně velmi nabitý na veletrhy a předváděcí akce. Sotva skončil veletrh CES, pozornost se většiny fanoušků moderních technologií se přesunula do Barcelony, kde koncem února začíná největší světová událost v kategorii mobilních telefonů – veletrh MWC. A s jeho blížícím se začátkem se objevují nové podrobnosti o tom co nabídne. O překvapení se postarala společnost Microsoft, jež oznámila, že v rámci MWC chystá vlastní prezentaci.

O překvapení se jedná především z toho důvodu, že Microsoft se od konce platformy Windows Phone veletrhu MWC většinou vyhýbá. V pozvánce, kterou Microsoft včera rozeslal není specifikováno, na jaké odhalení se můžeme těšit. Víme pouze, že proběhne 24. února v 17:00 a že se jí účastní CEO společnosti Microsoft a další členové vedení.

Předpokládá se, že novinkou, kterou bude chtít Microsoft představit, nebude nový mobilní telefon, ale druhá generace brýlí pro AR HoloLens 2. Microsoft na nich pracuje už delší dobu, oproti předcházející generaci by měly mít lepší zorné pole a být lehčí a pohodlnější na nošení. Součástí jejich výbavy by měla být i nejnovější generace snímače polohy Kinect a vlastní AI čip a také procesor Qualcomm Snapdragon 850.

Mezi hosty tiskové konference bude podle pozvánky také Julia White, vedoucí programu cloudových služeb společnosti Microsoft. Pravděpodobně se tedy dozvíme více o dalších plánech, které na tento rok v této oblasti Microsoft chystá.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.