Microsoft chystá na začátek října show, v níž představí novou generaci zařízení Surface a možná i novou verzi Windows

Množství novinek uváděných na trh s elektronikou se každoročně s rozbíhající se podzimní/předvánoční sezónou rapidně zvyšuje. Své novinky plánuje přestavit i společnost Microsoft. Ta v těchto dnech rozeslala vybraným novinářům a partnerům pozvánky na Microsoft’s Surface event, který se bude konat 2. října v New Yorku.

Oznámení události také rozpoutalo nové diskuze o tom, jaké novinky Microsoft pro letošní rok chystá. Pravděpodobně se bude jednat o aktualizovaní notebooků Surface. Spekuluje se například o tom, že by se měly objevit modely poháněné nejnovějšími procesory AMD a také mobilními čipy Qualcomm.

Pokud by Microsoft opravdu představil své první počítače poháněné procesory typu ARM, musel by pro ně jejich výrobce dodat speciální operační systém. Je tedy možné, že se kromě nových počítačů dočkáme také nového operačního systému. Ten bude pravděpodobně vypadat velmi podobně jako klasické Windows 10, bude pouze pracovat s jiným jádrem.

Spekuluje se také o tom, že některé nové produkty Surface, které vždy balancovaly na hraně osobního počítače a výkonného tabletu, budou de facto rozkládací tablety se dvěma obrazovkami, z nichž jedna může nahradit klávesnici. S podobným konceptem přišlo již před několika lety Lenovo.

Další spekulace naznačují, že se Microsoft možná chystá představit svůj vlastní chytrý reproduktor. Podle uniklých patentních dokumentů by měl být podobný zařízení Google Mini.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.