Microsoft demonstroval svou novou technologii ElectionGuard určenou k zabezpečení hlasovacích systémů

Microsoft na bezpečnostní konferenci Aspen Security Forum předvedl v akci svou novou technologii ElectionGuard, která slouží k lepšímu zabezpečení hlasovacích systémů. Má také učinit proces hlasování přístupnějším pro handicapované osoby.

Ukázkové hlasovací stroje využívaly tablet Microsoftu Surface (nastavený v „kioskovém“ režimu), ovladač Xbox Adaptive Controller k usnadnění hlasovacího procesu pro postižené osoby a běžnou tiskárnu.

Poté, co volič hodí svůj virtuální hlasovací lístek buď prostřednictvím obrazovky tabletu nebo ovladače, ElectionGuard použije homomorfní šifrování ke spočítání hlasů. Nabízí také sledovací kód, který voliči mohou zadat na internetu, aby si ověřili, že jejich hlas byl započítán a nebyl změněn.

Ukázkové zařízení každopádně americký volič ve volebních místnostech neuvidí. ElectionGuard je totiž open-sourcová softwarová technologie, která funguje s ostatními hlasovacími systémy, a již existují partnerství se společnostmi vyrábějícími více než polovinu hlasovacích zařízení, které se v současnosti v USA používají.

Microsoft uvedl, že platformu bude v pilotním režimu zkoušet v amerických volbách příští rok.

Upozornil také, že jeho bezpečnostní služba AccountGuard od svého debutu před necelým rokem vydala již 781 oznámení o útocích na účty, přičemž nejvíce jich pocházelo z Ruska, Severní Koreje a Íránu. Oběťmi nebo cílem útoků se stalo 10 tisíc zákazníků.

 

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.