Foto: se svolením Microsoft

Microsoft Flight Simulator konečně nabízí také vrtulníky a kluzáky

Pokud patříte mezi fanoušky hry Flight Simulator od Microsoftu, máme pro vás jedinečnou zprávu. K příležitosti vydání jubilejní 40. edice tohoto jedinečného leteckého simulátoru do něj totiž přibyly také vrtulníky a kluzáky – dva nové způsoby létání, o které fanoušci už delší dobu opakovaně žádali.

Nicméně, jak uvedlo francouzské studio Asobo, doplnění těchto dvou typů létajících strojů bylo velmi náročné a bylo zapotřebí pomoci dalších týmů. Jorg Neumann ze společnosti Microsoft, který má Flight Simulator na starosti, dokonce uvedl, že „edice ke 40. výročí je společným dílem studia Asobo a dalších deseti tvůrčích týmů“.

Zejména práce na vrtulnících byly náročné. Není divu, že žádný větší vrtulníkový simulátor prozatím není k dispozici – má to totiž svůj důvod. Fyzika vrtulníků je mnohem složitější než u vrtulových letadel nebo obrovských dopravních letadel, jako je Airbus A310. Vrtulníky totiž fungují zcela odlišně. Proudění vzduchu ve vrtulníku probíhá převážně shora dolů. „Vychází z rotorů a tlačí na vrtulník, takže jsme museli podstatně více zdůraznit turbulence kolem skutečného vrtulníku,“ uvedl Neumann.

Tým Microsoft Flight Simulatoru proto úzce spolupracoval s výrobci vrtulníků, jako je například Guimbal. „Spojili jsme se s výrobním týmem, získali jsme přístup k letovým datům a mluvili jsme s jejich zkušebními piloty,“ vysvětlil Neumann způsob, jakým práce na přidání vrtulníků do oblíbeného simulátoru probíhaly. Tým Asobo dokonce absolvoval lekce létání s vrtulníkem.

Hráči si budou moci vybrat mezi vrtulníky Bell 407 a Guimbal Cabri G2, ale vývojáři třetích stran mají v plánu postupně přidat podstatně více modelů. V plánu je také postupné přidávání heliportů (což je další oříšek, jelikož nikde neexistuje jejich databáze).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.