Zdroj: news.xbox.com

Microsoft hlásí, že konzole Xbox Series X přijde na trh v listopadu

Asi největší otázkou letošního roku týkající se současného herního trhu je: Kdy přesně vyjde nová generace konzolí Xbox a PlayStation? Od společností Microsoft a Sony máme od konce loňského roku slib, že první šťastlivci by měli najít konzoli pod stromečkem o letošních Vánocích, ale bližší upřesnění data bohužel doposud chybělo.

Pro společnosti Microsoft i Sony se jednalo o tajemství, kterým se mohly držet vzájemně v šachu, protože konzole, která přijde první, může mít určité výhody, ale samozřejmě také nevýhody podle toho, jak budou mít obě strany postavený marketing. A hradbu mlčení nyní prolomila společnost Microsoft zprávou, že Xbox Series X vyjde v listopadu tohoto roku. Přesný den však stále nevíme.

Listopadový termín dává smysl, protože se jedná o dobu vrcholící předvánoční nákupní horečky a také období tzv. Black Friday slev (ačkoliv ty se jistě na konzole vztahovat nebudou). Je velmi pravděpodobné, že společnost Sony zvolí pro uvedení PlayStationu 5 taktéž listopadový termín.

Microsoft na svém blogu hlásí, že konzole vyjde a v momentě vydání na ní bude možné hrát tisíce her napříč generacemi. Bohužel neuvádí vlastní titul, který by ukázal možnosti konzole v maximálním zatížení.

V této souvislosti se spekulovalo o Halo Infinite, jehož první ukázky ale u hráčů příliš neuspěly. Možná i proto oznámil Microsoft odklad této hry na rok 2021. Jako oficiální důvod je uvedeno zpoždění prací na vývoji v důsledku pandemie coronaviru.

Zdroj: news.xbox.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.