Microsoft implementoval do aktualizace Fall Creators Update nový anti-cheatovací systém

Pokud ve hrách rádi podvádíte a hrajete na Windows 10, máme pro vás špatnou zprávu. Microsoft totiž do velké aktualizace Fall Creators Update zavedl novou anti-cheatovací technologii.

Systém se bude skládat ze dvou komponent. První má název TruePlay, kterou budou moci tvůrci aplikovat v titulech vyvíjených pro UWP (Univerzální platformu Windows). Funkce bude podle všeho podobná známému anti-cheatovacímu systému VAC, který u her vydávaných na Steamu provozuje Valve. Druhou částí je aplikace Game Monitor, umožňující Windows 10 posílat některé informace o systému (běžící procesy na pozadí) tvůrcům her, aby nebylo možné používat cheatovací nástroje jako např. aimboty, umožňující v FPS hrách přesnější střílení. U druhé aplikace není zřejmé, jestli bude kompatibilní také jen s platformou UWP.

Obecně řečeno, hra využívající funkci TruPlay poběží v chráněném módu, přičemž systém bude po dobu hraní sledovat projevy hry, resp. chování hráče v ní – tedy jestli  u ní nedochází k manipulaci a výskytu projevů typických při podvádění. Systém data shromáždí a vygeneruje upozornění, pokud se zdá, že takový případ se děje. Aby se zabránilo možnému zneužití soukromí hráčů, informace budou mít k dispozici tvůrci her jen v případě, pokud systém určil, že k podvádění s největší pravděpodobností skutečně došlo.

Podle webu kitguru.net budou moci vývojáři, kteří se do aplikace TruePlay nezapojili, své hry přesto chránit. Budou se totiž moci rozhodnout, jaké chování je v jejich hrách dovoleno, a pomocí příslušného rozhraní dát systému vědět, jestli vyžadují v konkrétní hře aktivní monitorování potenciálních podvodných aktivit, či nikoliv. Fall Creators Update vychází již dnes.

 

Zdroj: dsogaming.com, kitguru.net