Foto: se svolením Apple

Microsoft integroval iCloud Photos do Windows 11

Pokud používáte iPhone a počítač se systémem Windows, můžete se těšit na mnohem jednodušší synchronizaci fotografií, a to díky integraci iCloud Photos do Windows 11, k níž nyní Microsoft přistoupil.

Funkce, kterou společnost oznámila minulý měsíc a která přidává iCloud Photos do aplikace Windows Photos, se dnešním dnem začíná rozšiřovat mezi uživatele. Všem uživatelům bude podle Microsoftu k dispozici do konce listopadu.

Pokud chtěli uživatelé iPhonů dříve přenášet fotografie do svých počítačů se systémem Windows, buď museli telefon připojit pomocí USB, nebo použít webovou aplikaci iCloud v prohlížeči. Toto řešení je však již zastaralé a zbytečně zdlouhavé. Nová funkce umožňuje integrované zobrazení všech fotografií z iCloudu prostřednictvím aplikace Fotky ve Windows 11.

Pokud chcete novou funkci používat, ujistěte se, že je aplikace Fotky ve Windows aktualizovaná. Poté bude nutné nainstalovat aplikaci iCloud pro Windows z obchodu Windows Store, přihlásit se a zvolit synchronizaci fotografií.

Integrace služby iCloud Photos je součástí širších snah společnosti Microsoft, jež se snaží učinit svůj software co nejotevřenější a odstranit negativa vlastních služeb, jimiž trpí také konkurenční služby.

Microsoft například minulý měsíc spustil službu Apple Music na konzolích Xbox. A na aplikace Apple TV a Music ve Windows 11 se můžeme těšit příští rok. Desktopový operační systém Microsoftu podporuje také aplikace pro Android a jeho aplikace Phone Link synchronizuje zprávy a oznámení z telefonu Android s počítačem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.