Foto: se svolením Activision Blizzard

Microsoft koupí Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů

Americký softwarový gigant plánuje koupit vydavatele her Call of Duty, World of Warcraft či Diablo, Activision Blizzard. Nebude to ale levný obchod, podle dohody totiž Microsoft zaplatí 68,7 miliardy dolarů (tedy asi 1,5 bilionu korun). To je pro srovnání mnohem více než 26 miliard dolarů, které Microsoft zaplatil za akvizici LinkedIn v roce 2016. A není divu, přeci jen jde o nejvýraznější vstup Microsoftu do oblasti herního průmyslu. Po uzavření transakce se totiž stane „třetí největší herní společností podle tržeb, a to hned za Tencentem a Sony“.

Microsoft již také prozradil některé své plány. Například nabídne mnoho her společnosti Activision v rámci služby Xbox Game Pass. Díky akvizici bude navíc Microsoft brzy vydávat série jako Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty či Candy Crush. Služba Xbox Game Pass má nyní 25 milionů předplatitelů a Microsoft pokračuje v akvizicích studií, aby tuto předplacenou službu posílil.

Dohoda o akvizici přišla po měsících stížností na sexuální obtěžování na pracovišti společnosti Activision Blizzard. První žalobu tento vývojář řešil v červenci loňského roku a od té doby to šlo s Activision Blizzard z kopce, přidávali se totiž další zaměstnanci. V září pak společnost uzavřela s americkou Komisí pro rovné příležitosti v zaměstnání dohodu o vyrovnání ve výši 18 milionů dolarů. Nicméně od loňského července ze společnosti údajně odešlo téměř 40 zaměstnanců.

Ačkoli Microsoft neuvedl podrobnosti, jak bude přistupovat v řešení těchto problémů, a Bobby Kotick bude i prozatím zastávat funkci generálního ředitele společnosti Activision Blizzard, zdá se však, že po dokončení transakce a po skončení přechodného období Kotick na své pozici nezůstane. Divize Activision Blizzard by totiž měla podléhat přímo Spencerovi. Ten přitom slibuje důstojné zacházení s každým člověkem, včetně hráčů i zaměstnanců.

Obchod by měl být uzavřen ve fiskálním roce 2023, což znamená, že se schválení této transakce možná dočkáme až za 18 měsíců.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.