Microsoft koupí veškerou energii od větrné farmy v Irsku

Microsoft se společností GE uzavřel smlouvu s irskou farmou Tullahennel, od níž koupí větrnou energii o výkonu 37 MW. Tzv. PPA (power purchase agreement) počítá s tím, že Microsoft se svým partnerem bude veškerou vyprodukovanou energii používat po dobu 15 let.

Obě společnosti také tuto příležitost využijí k tomu, aby zkoumali a lépe pochopili, jak mohou jednotlivé baterie větrných turbín lépe ukládat energii a případně ji redistribuovat zpět do místní energetické sítě. Podle prohlášení Microsoftu jde o první případ, kdy je úložiště baterie integrováno s větrnou energií z celé Evropy. Část energie z farmy by měla napájet datová centra, které má redmondský softwarový kolos v zemi.

V prohlášení se rovněž uvádí, že celková kapacita obnovitelných zdrojů, do nichž do této doby společnost investovala, naroste na téměř 600 MW. Závazkem Microsoftu v této oblasti bude podle generálního manažera oddělení Datacenter Strategy  Christiana Beladyho „ pomoci dodat do irské energetické sítě novou, čistou energii a náš závazek zahrnuje i inovativní prvky, které mají za cíl zvětšit kapacitu, zvýšit spolehlivost a výkon sítě“.

Angažováním se na poli větrné energie pokračuje Microsoft v podpoře projektů zaměřených na udržitelnost životního prostředí v Irsku. Letos společnost oznámila iniciativu na podporu projektu na výsadbu nových stromů v zemi a v minulosti se přihlásila k závazku zásobovat svá datacentra všude tam, kde je provozuje, energií z obnovitelných zdrojů. Již delší dobu proto investuje do energeticky úsporných  technologií a opatření.

 

Zdroj: endgadget.com, news.microsoft.com