Foto: Pixabay

Microsoft lákal turisty do Ottawské potravinové banky, chybu měla způsobit umělá inteligence

Nepříjemnou chybu zaznamenal cestovní průvodce společnosti Microsoft pro kanadskou Ottawu. Ten totiž turistům k návštěvě doporučil Ottawskou potravinovou banku. Potravinová banka se na seznamu doporučení nacházela hned na třetím místě za Národním válečným památníkem a návštěvou hokejového zápasu Ottawa Senators.

V roce 2020 Microsoft propustil novináře v Microsoft News a MSN, aby je nahradil umělou inteligencí. Společnost však tvrdí, že její obsah není generován umělou inteligencí, jakou jsou chatbot Bing nebo ChatGPT. Místo toho byl tento obsah podle společnosti vytvářen kombinací algoritmů s lidskou kontrolou.

Jeff Jones, ředitel společnosti Microsoft, vysvětlil: „Tento článek byl odstraněn a zjistili jsme, že problém byl způsoben lidskou chybou. Článek nebyl zveřejněn pomocí neřízené umělé inteligence. Při zveřejňování článků kombinujeme sílu technologie se zkušenostmi redaktorů. V tomto případě byl obsah vytvořen kombinací algoritmů s lidskou kontrolou, nikoliv velkým jazykovým modelem nebo systémem AI. Pracujeme na tom, abychom zajistili, že tento typ obsahu nebude v budoucnu zveřejňován.“

Každá část článku, opatřená vágním popiskem Microsoft Travel, nabízela stručný textový popis toho, co můžete od dané destinace očekávat. V případě potravinové banky obsahovalo shrnutí společnosti Microsoft překvapivé prohlášení vzhledem ke kontextu místa, o kterém se v něm hovořilo: „Lidé, kteří k nám přicházejí, mají zaměstnání a rodiny, které musí podporovat, a také výdaje, které musí platit. Život je už tak dost těžký. Zvažte, zda sem jít s prázdným žaludkem.“ Nutno dodat, že tato formulace byla vytvořena pomocí AI a věta o prázdném žaludku přes redaktora neprošla.

V poslední době se i další vydavatelé obracejí na umělou inteligenci, aby doplnili nebo nahradili práci lidí, ale často s nevalnými výsledky.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.