Microsoft možná pracuje na dvou nových xboxových konzolích, jedna z nich by mohla sloužit ke streamování her z cloudu

Microsoft možná nepracuje na jedné, ale rovnou dvou nových xboxových konzolích, z nichž jedna by mohla být určena ke streamování her z cloudu. Píše o tom web thurott.com.

Jak z červnové herní výstavy E3 víme, Microsoft vyvíjí nástupce Xboxu One (pod údajným označením Scarlet), který by podle spekulací mohl vstoupit na scénu v roce 2020. Na veletrhu se však šéf značky Xbox Phil Spencer zmínil o „konzolích“, nikoli jen o jedné, a jak se zdá, nemuselo jít o přeřeknutí. Podle zdrojů webu by druhá konzole s údajným označením Scarlet Cloud neměla být konzolí v tradičním slova smyslu, ale samostatným herním zařízením určeným výhradně ke streamování xboxových her příští generace, přičemž streamování by zajišťovaly téměř zcela servery softwarového giganta. Ke hraní i graficky nejnáročnějších titulů by tak byl potřebný jen minimální výkon streamovací konzole, což by se pozitivně promítlo na její ceně.

Největším problémem tohoto způsobu hraní, se kterým se potýká nejen Microsoft, je stále ještě příliš vysoká latence. Ta způsobuje, že hra na akce hráče reaguje s více či méně citelnou prodlevou. Podle webu však společnost našla způsob, jak se s tímto problémem vypořádat. Zařízení prý bude stále potřebovat dodatečný výpočetní výkon, nikoli však pro streamování, ale obsloužení určitých aspektů hry, jako je ovládání nebo detekce kolizí. To znamená, že na něm poběží části každé hry, ale většinu práce obstarají cloudové servery Microsoftu. Jak web dodává, na trh by streamovací konzole mohla vstoupit také v roce 2020.

Microsoft podle webu theverge.com nyní buduje moderní datová centra, která budou schopna obsloužit streamovací službu příští generace s údajným kódovým označením XCloud.

 

Zdroj: thurott.com, digitaltrends.com, theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.