Microsoft nabízí za peníze prodlouženou podporu Windows 7

Microsoft oznámil, že zákazníkům, kteří stále používají operační systém Windows 7, nabídne prodlouženou podporu až do roku 2023. Ta však bude placená. Podle společnosti NetMarketShare je devět let starý systém stále velmi rozšířen – v srpnu jej používalo 42,45 % desktopů a laptopů.

„Sedmičky“ přešly do fáze prodloužené podpory v lednu roku 2015. Microsoft v souvislosti s tím tehdy oznámil, že důležité bezpečnostní aktualizace pro ně bude vydávat do 14. ledna roku 2020. Pět let mělo podle softwarového giganta více než postačit na přechod uživatelů Windows 7 na nejnovější Windows 10.

Přechod na nový operační systém však zejména pro velké firemní zákazníky s desítkami nebo stovkami počítačů není vždy snadný a může zabrat mnoho času a také se prodražit. Často je tak finančně výhodnější „dojet“ s operačním systémem do úplného konce, i když to znamená platit za prodlouženou podporu peníze navíc.

Placená podpora bezpečnostních aktualizací bude dostupná zákazníkům používajícím verze Windows 7 Professional a Enterprise v rámci programu Volume Licensing. Prodávat se bude na každé zařízení zvlášť a každý rok se cena bude zvyšovat. Microsoft nicméně slibuje slevu zákazníkům používajícím službu Software Assurance a předplatitelům verzí „desítek“ Windows 10 Education a Windows Enterprise. Poněkud překvapivě však na blogu neuvádí, na kolik placená podpora vyjde.

 

Zdroj: techspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.