Foto použito se svolením společnosti Microsoft

Microsoft oficiálně představil nový operační systém Windows 11

To, o čem se dlouho spekulovalo (a co potvrdily i rozsáhlé úniky), se stalo skutečností. Nový operační systém Windows 11 z dílny společnosti Microsoft byl oficiálně odhalen a ukázán světu. Samotný princip vizuálního prostředí zůstává stejný, změní se však celá řada dílčích vlastností a designových řešení. K nejvýraznějším změnám patří zjednodušení uživatelského rozhraní Windows, nový obchodní portál a vylepšení výkonu při multitaskingu. Poprvé v historii bude také Windows podporovat spuštění aplikací Android.

Designovou změnou, které si každý uživatel všimne na první pohled, je posun „nabídky start“ na střed obrazovky. Toto rychlé menu navíc opouští politiku živých dlaždic, které představil Windows 8 a následně je převzal Windows 10. Nelze si také nevšimnout návratu k oblým rohům (ačkoliv tento detail bude pravděpodobně možné individuálně změnit). Svým vzhledem mají Windows 11 blízko konkurenční platformě MacOS.

Důležitou funkcí se stane Snap Layouts, systém který umožní ukládání konkrétních aplikací nebo jejich skupin na přesná místa na obrazovce a jejich zpětné vyvolání. To zjednoduší práci na větších monitorech nebo s více obrazovkami. Integrovanou součástí nových Windows se stane systém aplikace Microsoft Teams, která nahradí Skype, který byl součástí Windows 10.

Microsoft zatím nesdělil datum vydání nového operačního systému. Slíbil ale, že nový operační systém bude ve formě upgradu dostupný všem majitelům Windows 10 zdarma. Dá se předpokládat, že nové Windows vyjdou na podzim.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.