Zdroj:

Microsoft otevřel registrace do betaverze k testování VR módu Flight Simulatoru

Když se na konci léta objevil Microsoft Flight Simulator, první, na čem se všichni shodli, bylo, že se jedná o nejhezčí hru současnosti. Propracovaná grafika rozsáhlých krajin (minimálně z pohledu ze vzduchu) i meteorologických jevů vysoko v atmosféře si okamžitě získala mnoho fanoušků. Pro řadu z nich byla hra motivací ke koupi nového hardwaru, protože je opravdu VELMI náročná.

A nyní se chystá další krok, který má potenciál původní efekt ještě překonat. Microsoft Flight Simulator se chystá na vstup do svého nejpropracovanějšího formátu, kterým by se měla stát virtuální realita.

Studio Asobo v současnosti chystá spuštění první betaverze tohoto módu a zájemci se do ní mohou registrovat pomocí formuláře přímo na jeho stránkách. Podmínkou je vlastnit VR soupravu podporující systém Windows Mixed Reality, počítač vybavený grafickou kartou GeForce GTX 1080 a vyšší a členství v klubu Flight Simulator Insider.

Asobo slibuje, že hra bude podporovat v budoucnu více druhů VR vybavení, avšak nespecifikovalo která. Beta na Windows Mixed Reality by měla proběhnout na konci října nebo začátku listopadu.

Asobo plní své sliby, že na hře bude neustále pracovat a vydávat rozsáhlé updaty, které budou rozšiřovat jak obsah, tak systémy hry. K tomu je k dispozici navíc rozsáhlá fanouškovská komunita, která vytváří obrovské množství vlastního obsahu, ať už jde o letadla, letiště nebo města a krajinu.

Už v listopadu by měl dle slibů tvůrců vyjít první rozsáhlý Sim Update, který do hry přidá mnoho funkcí, po nichž volala komunita hráčů a rozšíří a vylepší samotný herní svět. Je pravděpodobné, že vydání tohoto updatu se bude shodovat s vydáním nového Xboxu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.