Foto: Pixabay

Microsoft plánuje odkoupit společnost Nuance, jež stojí například za hlasovým asistentem Siri

Kromě plánů ohledně odkoupení Discordu Microsoft v poslední době uvažuje také o akvizici technologického giganta Nuance. Tato informace pochází od agentury Bloomberg, která přímo tvrdí, že jednání Microsoftu se společností Nuance je již v pokročilé fázi. Tato akvizice by Microsoft měla přijít na astronomickou částku, a to 19,7 miliard dolarů.

Nuance Communications patří mezi přední poskytovatele technologií určených pro zpracování hlasu a jazyka. Na základě těchto technologií vznikl například hlasový asistent Siri pro Apple, ale i další řada menších či větších aplikací a služeb, které usnadňují interakci uživatele s chytrým zařízením.

A ačkoli prozatím neznáme konkrétní důvod, který vede Microsoft ke koupi Nuance, je pravdou, že tento obchod by mu mohl oproti konkurenci poskytnout řadu výhod. Vzhledem k tomu, že Nuance se zabývá také rozpoznáváním řeči pomocí umělé inteligence, Microsoftu by se hodilo tyto (ale i další AI nástroje) začlenit do svých produktů.

Dohoda mezi oběma společnostmi by navíc mohla výrazně podpořit ambice Microsoftu v oblasti zdravotní péče. V minulosti totiž ke vzájemné spolupráci jmenovaných společností v této oblasti již došlo, a to konkrétně za účelem vývoje cloudu pro zdravotnictví, ale i vytvoření chytrého zařízení, které by hovor mezi lékařem a pacientem přímo přepisovalo do lékařských záznamů.

Ačkoli by akvizice Microsoftu pochopitelně neměla mít negativní vliv na stávající software od Nuance, ve většině případů ale pravděpodobně projde určitými změnami, případně dojde ke sloučení do stávajících služeb Microsoftu.

O dalších podrobnostech týkajících se odkoupení společnosti Nuance, bychom se měli dozvědět v průběhu tohoto týdne.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.