Foto: Unsplash

Microsoft po téměř 30 letech odstraní WordPad ze systému Windows

Microsoft uvedl, že již nebude aktualizovat WordPad, a dokonce plánuje odstranit tento textový editor z některé z budoucích verzí systému Windows. Softwarový gigant bude místo toho doporučovat Microsoft Word, svůj placený textový editor, který se může pochlubit řadou bohatších funkcí než základní aplikace WordPad, která se dodává jako součást Windows od dob Windows 95.

„Aplikace WordPad již není aktualizována a bude odstraněna v některém z budoucích vydání systému Windows,“ uvedla společnost Microsoft. „Pro obsáhlejší textové dokumenty, jako jsou .doc a .rtf, doporučujeme Microsoft Word a pro běžné textové dokumenty, jako je .txt, Windows Notepad.“

Zpráva o odstranění WordPadu přišla jen den poté, co Microsoft odhalil, že inovuje Poznámkový blok o funkce, jako je automatické ukládání a automatické obnovování karet. Microsoft v roce 2018 poprvé po letech aktualizoval svou aplikaci Poznámkový blok pro Windows a ve verzi pro Windows 11 pokračoval právě přidáním karet.

Aplikaci WordPad však nebyla věnována stejná pozornost. Textový procesor byl aktualizován pomocí uživatelského rozhraní Ribbon systému Windows 7, ale po mírném přepracování systému Windows 8 se nedočkal žádných významných doplňků. Verze Windows, v níž Microsoft tento textový editor zcela odstraní, bude pravděpodobně Windows 12, jehož vydání očekáváme v roce 2024 a který bude obsahovat řadu funkcí využívajících umělou inteligenci.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.