Zdroj: news.xbox.com

Microsoft potvrdil, že čtyři hry pro Xbox se dostanou i na konkurenční konzole

Microsoft mění taktiku. Vedení značky potvrdilo plán na uvedení dalších her pro Xbox na jiné platformy, což téměř jistě znamená PlayStation 5 a Nintendo Switch. Tento krok by dával smysl, obě tyto konzole totiž mají mnohem větší instalační základnu než Xbox řady X/S, kterých se podle odhadů dodalo dohromady 27 milionů kusů, zatímco PS5 54,8 milionu, a konzole Switch dokonce téměř 140 milionů.

Generální ředitel herní divize Microsoftu Phil Spencer uvedl, že jeho tým přináší čtyři své hry na konkurenční konzole. Zprávy naznačují, že půjde nejspíš i tituly Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, Halo a Gears of War.

Spencer nicméně potvrdil, že hry, které se chystají na PlayStation a Switch, jsou na Xboxu a PC již nejméně rok. „Několik z těchto her jsou komunitní hry, nové hry, jakési první iterace franšíz, které dosáhly svého plného potenciálu, řekněme, na Xboxu a PC – vždy se jedná o růst, franšízy, do kterých samozřejmě chceme i nadále investovat,“ řekl.

„Dvě z dalších her jsou menší hry, které nikdy nebyly zamýšleny jako jakési platformové exkluzivity,“ dodal Spencer. „A protože plně využily svůj potenciál na Xboxu a PC, vidíme příležitost využít ostatní platformy jako místo, kde z těchto her prostě vytěžit větší obchodní hodnotu, což nám umožní investovat do budoucích projektů.“

Spencer zdůraznil, že Xbox se zatím nehodlá zavázat k portování dalších titulů na více platforem mimo tyto čtyři hry. Nicméně nechal se také slyšet, že pokud by byla kladná odezva od hráčské komunity, do budoucna možná k podobnému kroku opět přistoupí. Zároveň ale jedním dechem dodal, že přístup Microsoftu k exkluzivitě se nijak zásadně nemění.

Zdroj: engadget.com