Zdroj: readwrite.com

Microsoft představil nový prohlížeč Edge založený na projektu Chromium, na němž běží Google Chrome

Společnost Microsoft vydala stabilní verzi nového prohlížeče Edge, který vychází ze stejných základů jako nejoblíbenější prohlížeč na světě Google Chrome. Oficiálně byl představen již v únoru, ale nakonec (jako spousta dalších projektů technologického světa) nabral zpoždění a pro uživatele bude dostupný až v několika následujících týdnech. Do zařízení se dostane automaticky, a to prostřednictvím aktualizace Windows Update. Podle všeho se společnost snaží novinku prosadit zejména na zařízeních se systémem Windows 10.

Podle technické dokumentace Microsoftu (článků KB4541301, KB4541302 a KB4559309) se totiž automatická aktualizace na nový prohlížeč bude týkat všech zařízení s operačním systémem Windows 10 od verze 1803 výše, a to až po verzi 2004. Aktualizace tak zcela nahradí starý prohlížeč Edge.

Od brzké doby by proto měl být prohlížeč Edge založený na Chromiu výchozím prohlížečem pro Windows 10. Překvapivě se ale neomezuje jen na tento operační systém, ale nainstalovat ho lze i na starší verze Windows (7 a 8.x) a potenciálně dokáže fungovat i na platformě macOS a v budoucnu by mělo být dostupné i vydání pro Linux.

Nový prohlížeč Edge přitom může směle konkurovat oblíbenému prohlížeči Google Chrome. Oproti své předchozí verzi totiž nabízí řadu vylepšení. Majitelé softwaru Office 365 například budou moci nově omezit výsledky vyhledávání na soubory, lokace, osoby apod., zlepší se také synchronizace více zařízení (což by mělo usnadnit práci např. ve velkých pracovních týmech), umožňuje vytvoření více profilů (včetně pracovního a osobního účtu) apod.

Zdroje: xda-developers.com, computerworld.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.