Foto: Unsplash

Microsoft přináší aktualizaci kancelářského balíku Office, bude ladit s Windows 11

Microsoft se rozhodl ke změně vizuální stránky oblíbené aplikace Office pro Windows v rámci Microsoft 365 (případně trvalých licencí). Díky tomuto již dříve slíbenému updatu uživatelé získají jednodušší a elegantněji vypadající rozhraní a přibude i několik praktických vylepšení.

Nový vzhled má přitom doplnit styl nejnovějšího operačního systému Windows 11. Spolu se změnami vzhledu však slibuje také některá funkční vylepšení, a to bez ohledu na verzi Windows, kterou uživatelé používají. Pokud jste proto ještě nepřešli na nejnovější verzi Windows a v dohledné době to ani neplánujete, i pro vás bude mít nová aktualizace Office smysl.

Co konkrétně tedy Microsoft v kancelářském balíku změnil? Prostředí by mělo být nově „přirozenější a konzistentnější“, což by mělo ještě více usnadnit práci a zpřehlednit orientaci v aplikaci. Panel nástrojů Rychlý přístup bude nově ve výchozím nastavení skrytý, nicméně stále jej bude možné vrátit zpět. Office také ve výchozím nastavení odpovídá aktuálnímu motivu Windows, což tedy znamená, že pokud máte v počítači nastaven noční režim, po spuštění Wordu nebo Excelu v noci tento režim automaticky převezme i aplikace. I v tomto případě je ale možné noční režim ručně zakázat.

V případě, že již používáte Windows 11, aktualizace proběhne automaticky. Pokud používáte Windows 10, to, že je update k dispozici, poznáte tak, že se v pravém horním rohu aplikace objeví ikona megafonu.

Ačkoli aktualizace nepřináší žádné převratné změny, jistě potěší zejména ty uživatele, kterým stávající aplikace již připadala zastaralá.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.