Foto: Unsplash

Microsoft prozradil, že Play Station 5 Slim by měl vyjít ještě letos

Ačkoli model PS5 Slim dosud nebyl oznámen, očekává ho konkurence. Microsoft v rámci soudního řízení ohledně FTC předložil dokumenty, které odhalují, že PlayStation 5 Slim by mohl vyjít někdy koncem letošního roku. Konkrétně uvedl toto: „PlayStation rovněž prodává levnější verzi Digital Edition za 399,99 dolarů a očekává se, že na konci tohoto roku vydá PlayStation 5 Slim za sníženou cenu.“

Server Insider Gaming loni informoval, že Sony připravuje PS5 s odpojitelnou diskovou jednotkou na září 2023. Konzole se prý bude prodávat samostatně bez diskové mechaniky nebo v balíčku, což naznačuje, že by společnost Sony mohla uvažovat o tom, že se štíhlejší verze PS5 stane výchozí. Uživatelé by si tak mohli vybrat model s přibalenou mechanikou, nebo bez ní, tedy s možností přidat mechaniku později, pokud by to bylo potřeba. V současné době si musí koupit buď PS5 Digital Edition za 399 dolarů, nebo PS5 za 499 dolarů s diskovou mechanikou, ale neexistuje možnost připojit volitelnou mechaniku později.

V předpovědi Microsoftu je také poznámka pod čarou, která říká, že společnost Sony by měla letos vydat také handheldovou verzi PlayStation 5 za méně než 300 dolarů, což ale není zcela přesné. Společnost Sony plánuje také kapesní zařízení, na kterém bude možné spouštět hry pro PS5 prostřednictvím jejich streamování přes Wi-Fi z konzole PS5.

Pokud je tato informace o plánovaném hardwaru pravdivá, nebylo by to poprvé, co došlo k úniku tajemství v rámci sporu FTC vs Microsoft. Minulý týden nebyl důvěrný dokument společnosti Sony řádně redigován, což vedlo k úniku podrobností o maržích, které si společnost Sony rozděluje s vydavateli, o jejích příjmech ze hry Call of Duty, a dokonce o nákladech na vývoj některých her.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.