Zdroj: unsplash.com

Microsoft rozšiřuje seznam hardwaru, na který bude distribuovat Windows 11, situace je ale stále nepřehledná

Společnost Microsoft se chystá na podzim na velkou změnu. Měla by oficiálně začít velká migrace počítačů z operačního systému Windows 10 na nový Windows 11. Jak se však dozvídáme, této změny se nedočkají zdaleka všechny počítače. Zatímco na relativně nové počítače přijde aktualizace na novou verzi systému Windows automaticky, u starších počítačů, jejichž výbavu nevyhodnotí Microsoft jako dostatečnou, bude nutné nový systém naistalovat ručně.

Původně byl seznam kompatibilních počítačů velmi úzký, což vzbudilo rozsáhlou nevoli u uživatelů. Microsoft nyní slíbil, že seznam rozšíří, a navíc brzy vydá speciální aplikaci schopnou změřit, jestli výkon konkrétního počítače na běh, a tedy i automatickou aktualizaci, dle názoru Microsoftu stačí.

Rozšíření portfolia podporovaných PC je dobrou zprávou. Spolu s ní se ale objevila druhá zpráva, která opět vzbudila rozhořčení a řadu otázek. Microsoft sdělil, že Windows 11 sice bude možné instalovat ručně, avšak tyto počítače nebudou mít k dispozici automatické aktualizace, a to včetně těch bezpečnostních.

Microsoft doufá, že popularita nových Windows dosáhne stejné výše, jako je tomu u současné generace s číslovkou deset. Tento operační systém má v současnosti po světě více než miliardu a půl aktivních uživatelů a celkově patří mezi nejvýdělečnější produkty, které má společnost Microsoft ve své nabídce.

Jak přesně bude probíhat distribuce Windows 11 a kdo dosáhne na automatickou aktualizaci, zatím není jasné. Microsoft je za to poměrně po právu kritizovaný.

Zdroj: cnbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.