Microsoft se vrací na pole mobilních telefonů, představil Surface Duo se dvěma obrazovkami

Včerejší představovací show společnosti Microsoft se nesla ve znamení zařízení se dvěma obrazovkami a jedním z největších překvapení večera byl návrat Microsoftu na trh s mobilními telefony. Tentokrát ovšem ne s vlastním operačním systém, ale ve spolupráci s Googlem a jeho systémem Android.

Zařízení Surface Duo má svoji konstrukcí asi nejblíže k telefon LG G8X. Na rozdíl od něj se však nejedná o klasický telefon, ke kterému je možné připojit jako příslušenství druhou obrazovku, ale o zařízení, které má dvě obrazovky v základní výbavě. Ve složeném stavu připomíná miniaturní notebook, neboť obě obrazovky se skrývají uvnitř plastového těla.

Při otevření je možné nové zařízení Microsoftu používat v několika režimech, buď jako tablet, když jsou obě obrazovky v jedné rovině, je možné používat každou pro jinou aplikaci zvlášť nebo dohromady jako tablet. Při sklopení do mezipolohy je možné jednu z obrazovek používat jako klávesnici nebo prostor pro ovládání her. Třetí režim je potom překlopení obrazovky na druhou stranu, kdy jde Surface Duo používat jako klasický chytrý telefon s úhlopříčkou displeje 5,6 palců.

Jako operační systém bude nový telefon Microsoftu používat systém Android s vizuální nadstavbou, která jej přiblíží podobě operačního systému Windows 10X. O hardwarové výbavě nového zařízení toho zatím příliš mnoho nevíme, jediná informace o něm pochází ze serveru wired.com, který uvedl, že Surface Duo bude využívat Snapdragon 855.

Přesné datum vydání tohoto zařízení ani jeho cenu zatím Microsoft nespecifikoval. Otázkou bude také jeho využitelnost. Přijímání hovorů, tak jak jej vidíme ve videu, které uvedení Surface duo doprovází působí trochu nemotorně. Zastarale vypadá i design telefonu včetně poměrně tlustých rámečků kolem displeje.

Zdroj: wired.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.