Foto použito se souhlasem společnosti Microsoft

Microsoft spustil betaverzi podpory aplikací Android pro Windows 11

Jednou z velkých devíz nové verze operačního systému Windows 11 se měla stát podpora aplikací operačního systému Android. Tato možnost ale nebyla k dispozici při vydání nového OS. Nyní Microsoft vydal zkušební verzi podpory této funkce, a vyzkoušet si ji tak mohou první uživatelé. Testerům je k dispozici ve verzi Beta Channel Windows 11, což znamená, že pro získání přístupu se budete muset přihlásit do programu Windows Insider.

Aplikace Android je možné instalovat díky partnerství MicrosoftuAmazonem, který uživatelům Windows otevřel možnosti svého App Store. Spolu s první aplikací se do Windows automaticky stáhne subsystém, který běží na pozadí a umožní běh aplikací z jiného systému.

Ačkoliv běží aplikace na virtuálním de facto separátním počítači, běžný uživatel rozdíl nepozná a aplikace běží vedle sebe. Aplikace vidí i systém a nabízí je uživatelům ve vyhledávání, tak jako by byly běžnou součástí systému Windows. V současnosti je v systému k dispozici pouze 50 aplikací, ale jistě budou přibývat nové.

Otázkou bude, jak se dokáží aplikace Androidu podělit o výkon procesoru s ostatními aplikacemi Windows. Podle prvních reakcí testerů běží systém dobře. Problémy, jako je pomalejší chod a sekání, nastaly u slabších PC při běhu několika aplikací Android ve stejný moment.

Podle reakcí testerů se zdá, že má Microsoft k zavedení zajímavé novinky opravdu blízko. Je navíc pravděpodobné, že při plnohodnotném nástupu bude funkce lépe odladěná a bude také k dispozici více aplikací.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.