Foto: se svolením Microsoft

Microsoft spustil betu streamovací služby Project xCloud, mohou ji vyzkoušet i čeští hráči

Přestože netrpělivě očekávaná streamovací služba Microsoft Project xCloud odstartuje až 15. září, již nyní (od 11. srpna) je v betě dostupná pro všechny předplatitele Xbox Game Pass Ultimate, a to i u nás. Přestože beta bude nabízet podstatně méně her (má jich být okolo 30; konečný počet bude okolo sta her), hráči si budou moci službu do 15. září vyzkoušet, což je od Microsoftu chválihodný krok.

Přístup k betě platí pro všechny majitele mobilních zařízení s Androidem a předplatitele nejnovější verze Xbox Game Pass Ultimate. Majitelé zařízení s iOS mají smůlu, jelikož Apple službu ve svém obchodě nepovolil.

Project xCloud se zařadí vedle oblíbených cloudových herních služeb Nvidia GeForce NOW a Google Stadia. Popularita cloudového hraní přitom stále roste, jelikož hráči nemusí vlastnit výkonné herní počítače, ale i přesto si díky cloudu mohou zahrát hry, který vyžadují drahý a náročný herní hardware. Stačí jim k tomu rychlé připojení k internetu a kvalitní ovladač.

Již od 15. září přitom Microsoft Project xCloud spustí oficiálně. Společnost přitom zkombinovala služby Xbox Live, Xbox Game Pass a xCloud do jediného předplatného, který nazvala Xbox Game Pass Ultimate a jež je k dispozici za 15 dolarů měsíčně (předplatné této služby u nás stojí 339 korun měsíčně).

Microsoft však prozatím neoznámil kompletní seznam her, které budou k dispozici, ani konkrétní zařízení, která budou službu podporovat. Nejistý je i konečný název služby, zdá se totiž, že se nakonec nebude jmenovat Project xCloud. Důležité však je, že novinka je dostupná i u nás.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.